Spacery po Piszu mniej znanym

Pisz jest całkiem dużym i przy okazji starym miastem, położonym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, na południowo-wschodnim krańcu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Dokładniej leży nad jeziorem Roś oraz rzeką Pisą. W okolicy można także odwiedzić Puszczę Piską, a w samym mieście znajdziemy wiele zabytkowych kamienic i kościołów, którym także warto się przyjrzeć. Nic więc dziwnego, że każdego roku miasto jest chętnie odwiedzane przez wielu turystów.

Tym, co decyduje o wyborze tej miejscowości nie są jednak tylko liczne atrakcje, ale także doskonałe skomunikowanie z innymi miastami, a także baza noclegowa [widoczna na ], należąca do najlepszych w okolicy. Pisz oferuje turystom noclegi w wielu obiektach o różnym standardzie i w różnych cenach. Każdy może więc wybierać między hotelami, a pokojami gościnnymi i małymi pensjonatami.

Pisz to oczywiście rynek wraz z ratuszem, a także jezioro Roś, które razem stanowią najważniejsze atrakcje tego miasta. Ale znajdziemy tu wiele innych ciekawych miejsc, gdzie warto się wybrać. Jednym z nich jest leśna ścieżka dydaktyczna Brzeziny Szast. Składają się na nią dwie trasy o różniej długości, które jednak zaczynają się we wspólnym punkcie, czyli w Lesie Miejskim w Piszu. Dłuższa z nich prowadzi nas w stronę Lasu Ochronnego Szast. Miejsce to zostało dotknięte przez huragan w 2002 roku, który wyrządził olbrzymie szkody i połamał setki drzew. Dzisiaj te drzewa można oglądać tutaj w stanie nienaruszonym. Ścieżkę wyznaczono w taki sposób, by każdy zainteresowany turysta mógł śledzić to, jak odradza się las po wielkiej katastrofie. Ciekawostką może być fakt, że przy ścieżce rosną także drzewa zasadzone z ziaren, które poświęcił papież Benedykt XVI.

Innym ciekawym miejscem w Piszu jest Dom Królewski przy ulicy Rybackiej. Jest to XVIII-wieczny murowany budynek, będący jednym z ciekawszych obiektów w Piszu pod względem architektury. Dzisiaj działa tu Społeczne Ognisko Muzyczne, które prowadzone jest przez Towarzystwo Muzyczne. W Piszu jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc, które można odkryć podczas krótkich i długich spacerów po okolicy. Znajdziemy tu wiele interesujących zabytków, a miłośnicy przyrody zawsze mogą się udać na teren Puszczy Piskiej, gdzie wśród starych drzew i czystych jezior można doładować swoje wewnętrzne siły.

One thought on “Spacery po Piszu mniej znanym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>