Solina i atrakcje w okolicy

Prawdopodobnie nie ma Polaka, który nie wiedziałby, gdzie znajduje się urocza Solina. Jest to miejsce znajome dla wszystkich, ale przede wszystkim kojarzące się z pięknem i prawdziwym odpoczynkiem. Do miejsca tego można dojechać od strony Leska. Tuż za miejscowością Myczków należy skierować się w prawo i poczekać na przydrożny drogowskaz. Aby dotrzeć do Soliny należy jeszcze minąć Podkaliszcze. Do Soliny można dojechać również od kierunku Ustrzyk Górnych i Czarnej. Poniżej zapory wjeżdżają zaś do Soliny turyści, którzy zmierzają w to miejsce od północy, od strony Bóbrki czy też Ustrzyk Dolnych.

Mówi się, że Solina to Bieszczady, jednak geograficzne tereny te należą do Gór Sanocko–Turczańskich. W całych Bieszczadach i okolicach Zapora Solińska jest jedną z najważniejszych i największych atrakcji turystycznych. Jest to miejscowość typowa dla tych, którzy nie wybierają na odpoczynek górskie szlaki, tylko pragną błogiego, spokojnego, wiejskiego odpoczynku. Dla tych, którzy chcą zwiedzić zaporę, przygotowany jest parking, jednak w sezonie jest on bardzo oblegany. Z miejsca parkingowego nad zaporę należy udać się pieszo. Nie jest to jednak męcząca trasa, gdyż po drodze czeka na nas sporo atrakcji. Dostępnych jest wiele punktów gastronomicznych, straganów z pamiątkami oraz usług fotograficznych.

Przed wejściem na zaporę należy zapoznać się z tablicą informacyjną. Przedstawia nam ona w dużym skrócie parametry zapory, moc elektrowni oraz krótką historię powstania tego miejsca. Są tam strome skarpy, które ogrodzone są wysokimi siatkami zapewniającymi pełnię bezpieczeństwa. W przeszłości nie można było nad zaporą fotografować, jednak obecnie robienie pamiątkowych zdjęć jest dozwolone dla turystów. Cała zapora jest całodobowo monitorowana, co zapewnia nie tylko bezpieczeństwo podczas zwiedzania, ale także komfort zwiedzających. Solina znana jest przede wszystkim z zapory, jednak należy zauważyć, że cała przestrzeń gwarantuje sporo atrakcji. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek z dziećmi, gdyż bezpieczeństwo dzieci podczas urlopu jest również komfortowe dla rodziców. Aby skorzystać z uroków Soliny można wybrać kwaterę przeszukując dostępną ofertę noclegową. Wszelkie noclegi nad Soliną są dostosowane do najwyższych standardów i zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>