Nowy Targ – kilka słów dla turysty

Nowy Targ jest jednym z najstarszych miast w regionie. Popularność turystyczną zyskał głównie dzięki barwnej i ciekawej historii. Najprawdopodobniej powstał z inicjatywy cystersów, którzy mieli w pobliżu swój klasztor. Dziś miasto to spokojne, jednak popularne miejsce z dobrze zagospodarowaną przestrzenią i bazą noclegową (). Aż trudno uwierzyć, że kiedyś było ono lokowane na prawie niemieckim. Zarówno kiedyś, jak i dziś miasto było ośrodkiem prężnie rozwijającego się handlu, dlatego też szybko przybywało ludzi. Powstały pierwsze hotele i noclegi Nowego Targu.

To właśnie dzięki targom i jarmarkom miasto mogło tak dobrze się rozwijać. Na początku jarmarki odbywały się jedynie raz do roku, później zaś stały się praktycznie codziennością – stąd nazwa. Nie trudno się domyśleć. Prócz funkcji handlowej, Nowy Targ był również najważniejszym ośrodkiem administracyjnym w regionie. Dziś również jest to jeden z największych handlowych ośrodków Podhala. Nowy Targ to przede wszystkim malownicze regiony, które są wspólnym mianownikiem Czarnego i Białego Dunajca. Kiedy rzucimy spojrzenie na stronę południową, to będziemy mieli przyjemność obserwacji pasm Tatr, od strony północnej mamy z kolei masywy Gorców. Kiedy się dobrze przyjrzymy i jest dobra pogoda, to z wyżej położonych budynków miasta będzie widoczna nawet Babia Góra. To miasto dla ludzie ceniących cieszę i błogi spokój. Nie ma tutaj wyskakujących zza każdego krzaka i rogu tandetnych kramów i osób próbujących nas namówić na lokalne atrakcje. Największą atrakcją jest przyroda – jedyna w swoim rodzaju, piękna i błoga. Do tego dochodzi specyficzny i lekki klimat gór, który w połączeniu z pięknymi widokami daje oszałamiające wrażenie. W końcu jesteśmy na Podhalu. To właśnie tu lubił wypoczywać i spędzać wolne chwile Karol Wojtyła. Stąd zawsze rozpoczynał wraz z młodzieżą swoje podboje górskie i wędrówki. Jednym z najbardziej obleganych miejsc jest leśny kompleks Gorców, który jest idealny do uprawiania aktywnego wypoczynku.

Nowy Targ to skromne miasto z dużym potencjałem – żyje swoim życiem i tempem, czas płynie tu jakby wolniej i dlatego ludzie lubią tu być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>