Nie tylko historia i zabytki, czyli Konin dla wszystkich

Konin to jedno z wielu miast, w które warto zajrzeć chociażby na kilka dni. Co sprawia, że to miejsce jest tak atrakcyjne turystycznie? Na jakie zabytki warto zwrócić uwagę, przebywając w Koninie? Jakich obiektów nie możemy ominąć, jeśli chcemy dokładnie zwiedzić to miasto?

Przede wszystkim na pewno warto zwrócić uwagę na wiążące się z historią tego miejsca zabytkowe obiekty. Jedną z najważniejszych budowli, którą warto zobaczyć, jest na pewno zabytkowy ratusz z rzucającym się w oczy zegarem umieszczonym na wieży ratuszowej. Oczywiście w okolicy znajduje się bardzo wiele zabytkowych miejsc, ciekawych ze względów historycznych czy architektonicznych. Wystarczy tutaj wspomnieć na przykład na mieszczącą się w Koninie synagogę czy kościoły katolickie, mające także spore znaczenie religijne. Aby poznać dokładną historię tego miejsca na pewno warto udać się do Muzeum Regionalnego. To tam możemy dokładnie poznać historię Konina i jego losy, a także niejedną ciekawostkę na przykład przyrodniczą. Jedną z największych atrakcji tego miejsca niewątpliwie stanowi słoń leśny, pozostałości po olbrzymim zwierzęciu, które zostały odkryte w związku z prowadzonymi w okolicach badaniami archeologicznymi. Trzeba przyznać, że te szczątki robią olbrzymie wrażenie na zwiedzających i najczęściej są przedmiotem dyskusji toczących się w Muzeum.

Oczywiście Konin to nie tylko historia i zabytki, ale także wyjątkowa przyroda. Warto udać się nad brzeg Warty [więcej na stronie Wikipedii], która przepływa przez to miasto i przespacerować się bulwarami utworzonymi nad rzeką. Uwagę wielu turystów zwracają także położone w pobliżu jeziora. Warto wspomnieć na przykład o Jeziorze Turkusowym czy o Jeziorze Zatorze, gdzie znajduje się często wybierane przez mieszkańców i przybyszy kąpielisko, a także odbywa się wiele imprez i festynów.

Wypoczynek w Koninie to świetny sposób na relaks nie tylko dlatego, że znajduje się tutaj sporo zabytków i atrakcji turystycznych. Olbrzymią zaletą tego miejsca jest także rozwinięta baza noclegowa [dostępna w bazie Meteora], która oferuje bardzo zróżnicowane i dopasowane do oczekiwań gości noclegi. Konin to miasto, które warto wybrać na wakacyjną przygodę czy nawet na weekendowy wypad, gdyż jest to rejon z olbrzymią ilością miejsc atrakcyjnych dla turystów. Nic dziwnego, że turystyka w tej okolicy ciągle się rozwija.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>