Jeśli nad jezioro, to tylko do Skorzęcina

Skorzęcin to jedyne takie miejsce w Wielkopolsce. Położona na Pojezierzu Gnieźnieńskim miejscowość jest niepowtarzalna, można tu poczuć wakacyjny klimat. Wiele osób przedkłada ją nad wczasy nad morzem, ciesząc się sezonowymi atrakcjami i kąpielami w jeziorze. Cały wypoczynkowy ośrodek położony jest pomiędzy dwoma jeziorami – większym Niedzięgiel, nazywanym też Skorzęcińskim, przy którym znajduje się główna plaża oraz mniejszym Białym. Na turystów, którzy przyjeżdżają tu licznie co roku, czeka rozbudowana baza noclegowa [tutaj] oraz obfitość sezonowych atrakcji. To wszystko na obszarze blisko 50 hektarów położonego w lesie między jeziorami ośrodka, stanowiącego osobne miasteczko, które ożywa wraz z nadejściem sezonu.

Nie będą się tutaj nudzić rodziny z dziećmi, gdyż dostępne są liczne place zabaw, wesołe miasteczko, boiska, urządzić można w wyznaczonych miejscach ognisko, a w letnie weekendy przy plaży można obejrzeć teatrzyki dla dzieci, występy kabaretowe czy wziąć udział w różnego rodzaju konkursach. Na młodych ludzi czekają natomiast liczne lokale gastronomiczne oraz imprezy do rana. Plaża w Skorzęcinie jest rozległa i piaszczysta, z pięknym spacerowym molo, które w nocy jest nastrojowo oświetlone. Walorem jest czysta, przeźroczysta woda i bardzo łagodne pochylenie dna, które sprawia, że daleko od brzegu nadal jest płytko. To także znakomite miejsce do uprawiania sportów wodnych i nie tylko. Koło plaży znajdziemy wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu wodnego, a także wyciąg do wakeboardingu. Ta dyscyplina sportu przypomina narty wodne, z tym, że pływa się na jednej desce. Wyciąg pozwala regulować prędkość i sprzyja nauce bardziej niż jazda za motorówką, daje więc znakomitą możliwość opanowania tego interesującego sportu. Można oczywiście skorzystać z lekcji z instruktorem i wypożyczyć sprzęt.

Z kolei kajakiem możemy opływać skorzęcińskie jeziora dokoła lub też wybrać się na dalszą wycieczkę wodnym szlakiem, gdyż kolejne akweny połączone są niewielkimi rzekami – przez część trasy będziemy jednak musieli przenieść łódkę, gdyż przesmyki są zbyt płytkie. Na wczasowiczów czeka w tym niepowtarzalnym ośrodku rozbudowana infrastruktura, liczne restauracje, bary i sklepiki, a także bardzo zróżnicowane miejsca oferujące noclegi. Skorzęcin pozwala wypocząć zarówno fanom noclegów pod namiotem czy w domku w lesie, jak i hotelowych wygód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>